spiare messaggi di un cellulare Disattivazione controllo parentale android Sms spia gratis link Spiare iphone jailbroken Jaki keylogger Spiare cellulare android app Programmi spia source Spia localizzazione iphone Spia telefono gratis Come spiare Come controllare Programma spia x iphone Spia per telefonino Whatsapp Registro chiamate whatsapp Qualcuno può Spiare un cellulare tramite imei Controllare sms click here Best keylogger software for xp Software spia per cellulari free download learn more here Keylogger software windows 10 Free iphone Controllo genitori tv click Cellulare spia iphone 5 article source Cellulare spia spy phone Come Keylogger para Us spy italy Leggere sms su web pocket 3 Programma controllo accessi pc Spy Software spia android whatsapp keylogger buat android programmi spia per pc gratis mobile tracker
 

Bratislava Otvorene

  • Zväčšiť veľkosť písma
  • Predvolená veľkosť písma
  • Zmenšiť veľkosť písma

Bude dnes na Mestskom zastupiteľstve ohrozené PKO?

  PKO patrí kultúre a občanom – pokiaľ je mesto vlastníkom budov, PKO môže zarábať na svoju prevádzku!

   

Dnes na Mestskom zastupiteľstve v bode č.32 bude ohrozená existencia PKO, pretože sa po prvýkrát navrhuje búranie PKO, resp. čiastočné búranie. Napriek sľubom primátora,napriek uzneseniu MZ o zachovaní celého PKO, dnes navrhujú do nového uznesenia 3 alteratívy, z ktorých iba jedna zachováva celé PKO.

 

 

Všetko sa deje napriek verejnému workshopu, prieskumu, vyjadrení odborníkov a osobností pre záchranu PKO a petícii, ktorú podporilo vyše 10.000 ľudí.

Pridávame niekoľko argumentov pre jeho zachovanie, ktoré sme poslali aj poslancom MZ.

 1. Priestory PKO sú majetkom mesta a mesto nemá žiadnu alternatívu ani náhradu.
2. Náhradné priestory pre kultúru a spoločenské akcie, ktoré sľuboval developer sú „mačka vo vreci“, ktoré by si muselo mesto za drahé peniaze prenajímať. V Bratislave sa ale takéto sľuby ešte nikdy nezrealizovali v prospech občanov (divadlo Astorka, kúpele Groslling a mnoho iných)
3. Petíciu za zachovanie PKO podpísalo viac ako 4200 občanov (na internete a Facebooku je to ešte ďalších viac ako 5600 občanov)
4. V prieskume verejnej mienky (2011) až štyri pätiny obyvateľov (79,4 %) potvrdili historicky vžitú predstavu o využití nábrežia. Na nábreží má zostať kultúrny stánok. Občania si želajú, aby tento priestor naďalej zostal pre nich a pre kultúru. Tri pätiny (59,4 %) obyvateľov Bratislavy sú za to, aby sa čiastočne alebo úplne zachovalo pôvodné PKO.
5. Výzvu na záchranu PKO podpísalo viac ako 300 dôležitých osobností kultúrneho, vedeckého a spoločenského života.
6. Výnimočnosť PKO dokladoval aj odborný workshop z mája 2011 zorganizovaný magistrátom, na ktorom vystúpili poprední odborníci a odborníčky na architektúru, urbanizmus a pamiatky a ktorí potvrdili argumenty za zachovanie PKO.
7. V rámci celoslovenského preskúmania a klasifikácie vyše 3 000 architektonických diel 20. storočia zaradili odborníci budovy PKO medzi 300 najpozoruhodnejších diel tvoriacich Register modernej architektúry Slovenska, konkrétne do kategórie diel s vysokými hodnotami vo viacerých ohľadoch, príp. pozoruhodné z jedného hľadiska (www.register.ustarch.sav.sk).
8. Nespochybniteľne patrí medzi významné kultúrne ustanovizne na Slovensku. Za vyše 50 rokov svojej existencie poskytol priestor tisíckam hudobníkov, spevákov, divadelníkov či tanečníkov, osobnostiam, ktoré výrazne prispeli a prispievajú k rozvoju kultúrneho i spoločenského života. Na Slovensku snáď neexistuje iná budova, ktorou prešlo viac účastníkov kultúrnych podujatí. Sú to státisíce divákov, ktorí majú na PKO len tie najlepšie spomienky, viažu ich k nemu pozitívne emócie a kultúrne zážitky. PKO predstavuje kus histórie Slovenska a pamäti nášho mesta.

Pripomíname, čo všetko bolo v PKO možné využiť až do jeho uzatvorenia:
- plusová bilancia hospodárenia a prevádzky PKO – cca 80 000 € ročne (údaj z MsZ 15. 12. 2008),
- ročne približne 700 - 800 podujatí,
- obrovské prevádzkové priestory vo vlastníctve mesta (Spoločenská sála 1100 m2, Estrádna sála 1281 m2, Malá sála 168 m2, vstupná hala 550 m2, spolu: 3099 m2, cca 3200 až 4300 ľudí),
- na klubovú, krúžkovú a záujmovo-umeleckú činnosť slúžilo 8 miestností s plochou 600 m2,
- okrem toho tam sídlila mestská organizácia BKIS, v ktorej do 31. 12. 2010 pracovalo 62 stálych pracovníkov a pracovníčok v 26 miestnostiach (700 m2).

 

 

Copyright © 2019 Bratislava Otvorene. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.