spiare messaggi di un cellulare Disattivazione controllo parentale android Sms spia gratis link Spiare iphone jailbroken Jaki keylogger Spiare cellulare android app Programmi spia source Spia localizzazione iphone Spia telefono gratis Come spiare Come controllare Programma spia x iphone Spia per telefonino Whatsapp Registro chiamate whatsapp Qualcuno può Spiare un cellulare tramite imei Controllare sms click here Best keylogger software for xp Software spia per cellulari free download learn more here Keylogger software windows 10 Free iphone Controllo genitori tv click Cellulare spia iphone 5 article source Cellulare spia spy phone Come Keylogger para Us spy italy Leggere sms su web pocket 3 Programma controllo accessi pc Spy Software spia android whatsapp keylogger buat android programmi spia per pc gratis mobile tracker
 

Bratislava Otvorene

  • Zväčšiť veľkosť písma
  • Predvolená veľkosť písma
  • Zmenšiť veľkosť písma

TS_BAO Nové PKO: Park Korupcie a Oligarchie

Prekvapenie na behu Devín – Bratislava

Bratislava, 11. 4. 2016 (BAO) - 69. ročník najstaršieho cestného behu a zároveň najstaršieho atletického podujatia na Slovensku, behu Devín – Bratislava, priniesol prekvapenie: vznikol Park Korupcie a Oligarchie.

Na nábreží pred hlavným vchodom do areálu PKO počas celého behu stáli aktivisti a aktivistky iniciatívy Bratislava otvorene s rozvinutým 7-metrovým transparentom Park Korupcie a Oligarchie. Intenzívne povzbudzovali bežcov a bežkyne, medzi nimi aj svojich – Hanu Fábry a Mateja Vagača. Obaja bežali v tričku tradičných farieb Bratislavy, červenej a bielej, s nápisom PKO dole? IvoN dole! Rovnaké tričká mala oblečené aj skupina 6 povzbudzujúcich s transparentom.

Iniciatíva touto akciou pripomenula, že barbarstvo zodpovedných – primátora Nesrovnala a 28 mestských poslancov a poslankýň (popri bývalom primátorovi Ďurkovskom a vtedajších „radných“ hlasujúcich za zmluvy s Henbury Development), ako aj developera River Parku II, spoločnosti Henbury Development a finančníkov z J&T – nebude zabudnuté. Takúto stratu budú mať občania Bratislavy vždy na pamäti.

„Napriek odporu bratislavskej i slovenskej verejnosti zbúrali Park kultúry a oddychu, unikátny priestor pre kultúrne a spoločenské akcie, kde sa ročne konalo viac ako 700 podujatí. Náhrada zaň nie je ani nebude: smiešna „červená kvapka“ s kapacitou 140 ľudí nikdy nenahradí dve veľké sály a celý komplex rôznych menších sál a priestorov pre cca 4 000 ľudí, ale ani voľný a príjemný priestor úžasného nábrežia ako stvoreného na oddych a relaxáciu,“ pripomína Matej Vagač z iniciatívy Bratislava otvorene.

„Mnohí z bežiacich reagovali veľmi pozitívne na našu aktivitu – mávali nám, zdravili nás s prstami do „V“ či zdvihnutou päsťou, niektorí na nás zavolali „správne!“, usmievali sa a rôzne prejavovali svoje sympatie s našou aktivitou. Bolo jasne vidieť, že si o zbúraní PKO myslia to isté čo my,“ hovorí Ľubica Trubíniová z iniciatívy.

PKO „obslúžilo“ nielen záujemcov o astronómiu, no predovšetkým o hudbu, tanec, divadlo, pantomímu, teda o celé spektrum záujmovo-umeleckých činností, ale aj o biznis a veľtrhy všetkého druhu. A taktiež o spoločenské kontakty a zábavu všetkých vekových a sociálnych skupín, počnúc tými najmladšími a končiac seniorskými ročníkmi. Jeho akcie boli cenovo prístupné všetkým, vrátane ľudí bez domova. Aj to je unikát, ktorému plánované planetárium alebo iný priestor už nikdy nebudú konkurovať.

„Za stratu kultúrneho a spoločenského areálu mimoriadnych urbanisticko-architektonických, pamiatkových a historických kvalít sú zodpovední konkrétni ľudia svojimi egoistickými záujmami, pre ktorých je služba verejnosti zjavne na poslednom mieste. To, že mesto sa o PKO dlho nestaralo a nechalo ho (výhodne pre developera) chátrať, nie je a nikdy nebude dôvod na likvidáciu takéhoto unikátu, ktorý zaradili odborníci medzi 300 najpozoruhodnejších diel tvoriacich Register modernej architektúry Slovenska,“ dopĺňa Katarína Šimončičová z iniciatívy Bratislava otvorene.

Foto: Ester Mateášiková, Luboš Hajdin

Ďalšie informácie: Iniciatíva Bratislava otvorene

Matej Vagač – Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

Ľubica Trubíniová – 0905 271 888, Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

Katarína Šimončičová – 0902 112 417, Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

Jakub Ďurinda Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

Hana Fábry – Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

Príloha:

28 poslancov a poslankýň, ktorí odhlasovali dohodu s developerom, vedúcu k zbúraniu PKO

Martin Borguľa – Klub pre Bratislavu (Smer)
Vladimír Bajan Klub pre Bratislavu (nezávislý)
Marta Černá – Klub pre Bratislavu (Nezávislé fórum)
Slavomír Drozd – Klub pre Bratislavu (Smer)
Ľudmila Farkašovská – Klub pre Bratislavu (Smer, predtým Slobodné fórum – Robíme to pre deti)
Peter Hanulík – Klub pre Bratislavu (Smer)
Iveta Hanulíková – Klub pre Bratislavu (Smer)
Martin Kuruc – Klub pre Bratislavu (nezávislý, v minulosti SDKÚ, neskôr OK)
Radoslav Olekšák – Klub pre Bratislavu (kandidát Smeru, SNS, SZS)
Roman Weinštuk – Klub pre Bratislavu (nezávislý)
Radovan Jenčík – Pravicový klub (bol v Sieti,)
Tomáš Korček – Pravicový klub (nezávislý)
Oliver Kríž – Pravicový klub (kandidát Siete, SaS, Mosta-Híd, SDKÚ)
Jozef Uhler – Pravicový klub (z SDKÚ, prestúpil do Siete)

Milan Černý – Praví poslanci (SDKÚ)
Milan Jambor – Praví poslanci (pôvodne SDKÚ, kandidát Siete, SaS, Mosta-Híd, SDKÚ)
Izabella Jégh – Praví poslanci (odišla z klubu strany Most-Híd, kandidátka Siete, SaS, Mosta-Híd, SDKÚ)

Juraj Káčer – Praví poslanci (SDKÚ)
Zdenka Zaťovičová – Praví poslanci (EDS, predtým za SDKÚ)
Ján Buocik – klub strany Most-Híd (Most-Híd, predtým SDKÚ)
Peter Pilinský – klub strany Most-Híd (Strana zelených)
Iveta Plšeková – klub strany Most-Híd (Most-Híd)
Rastislav Žitný – klub strany Most-Híd (Most-Híd)

Katarína Augustinič – Bratislava Inak (najprv SaS, Lido, Nove, teraz členkou Skoku)
Marian Greksa – Bratislava Inak (nezávislý, najprv v SaS aj v Nove)
Martin Chren – Bratislava Inak (najprv SaS, Lido, Nove, teraz členom Skoku)
Soňa Svoreňová – Bratislava Inak (nezávislá, bývalá členka Mladých sociálnych demokratov)
Pavol Bulla – nezaradený (kandidát Siete, SaS, Mosta-Híd, SDKÚ, nezávislý)

 

 

 

Copyright © 2019 Bratislava Otvorene. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.