Bratislava Otvorene

  • Zväčšiť veľkosť písma
  • Predvolená veľkosť písma
  • Zmenšiť veľkosť písma
Kauzy

TS-BAO Špinavá manipulácia: Nešlo vôbec o PKO

Primátor a poslanci schválili akúkoľvek výstavbu na nábreží

Bratislava, 15. 12. 2015 (BAO) – Iniciatíva Bratislava otvorene konštatuje, že až Dohoda o urovnaní všetkých vzájomných nárokov, práv a pohľadávok, súvisiacich s investičným projektom „Riverside City Bratislava“ – Nové PKO, schválená 10. 12. mestským zastupiteľstvom, ukázala pravú podstatu sporu o PKO.

47-stranová dohoda (v prílohe) bola poslancom doručená až ráno na začiatku rokovania zastupiteľstva. Poslanci, verejnosť a médiá teda nemali vôbec šancu seriózne sa s ňou oboznámiť, čo považujeme za úmysel. Predkladateľ – primátor Nesrovnal – si takýmto postupom zabezpečil možnosť manipulovať pri hlasovaní a aj v mediálnych vystúpeniach.

 

TS-BAO Miliónový vianočný darček za 1 €

Primátor Nesrovnal daroval PKO za mačku vo vreci (kvapku v Dunaji)

Bratislava, 7. 12. 2015 (BAO)Občianski aktivisti a aktivistky z iniciatívy Bratislava otvorene bijú na poplach: primátor Nesrovnal nedodržuje základné princípy samosprávnej demokracie, zákonnosti a občianskej slušnosti. Nedávno prezentovaný, nikým nečakaný a nežiadaný návrh planetária v kombinácii s predajom budov PKO za 1 € pripomína neslávne praktiky exprimátora Ďurkovského.

V tejto staronovej kauze sa primátor Ivo Nesrovnal dopustil neférových prešľapov voči občanom:

 

Pozvanka na zastupiteľstvo o predaji PKO za 1 Euro

https://www.facebook.com/events/888969641210783/

Priatelia, v stredu 9.12.2015 o 16:00 sa v Primaciálnom paláci na zastupiteľstve v rámci hodiny pre verejnosť budete môcť aj svojou prítomnosťou vyjadriť k PKO.

Kto môžete, prídite už o 15.15 do Zrkadlovej siene, aby sme dali najavo, že nám jeho osud nie je ľahostajný.

Hrozí predaj budov PKO za 1 Euro a následné zbúranie, ktoré navrhol primátor Ivo Nesrovnal.

Pokračovanie protestu bude neďaleko, na Námestí SNP, kde bude o 17.30 koncert za záchranu Pečnianského lesa, Mičurína a aj PKO .

 

TS-BAO Staré časy na magistráte – ako za Ďurkovského

PKO: Zaujímajú primátora Nesrovnala názory verejnosti?

Bratislava, 22. 11. 2015 (BAO) – Občianski aktivisti a aktivistky z iniciatívy Bratislava otvorene s prekvapením zisťujú, že primátor Nesrovnal začal používať podobné praktiky ako za neslávnych čias exprimátora Ďurkovského. Opäť sa informuje verejnosť o päť minút 12 – čiže v podstate o nej bez nej. Vo štvrtok 19. 11. 2015 sa podvečer na webe mesta zrazu objavila pozvánka na verejnú prezentáciu investičného zámeru k PKO, ktorá sa bude konať už v utorok 24. 11. 2015 o 10:00 hod v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca. Široká občianska a odborná verejnosť sa má teda o nej dozvedieť za štyri dni, z toho dva víkendové. Čerešničkou na tejto pomyselnej torte absurdity je fakt, že verejná prezentácia developerovho návrhu na riešenie problému, ktorý dlhé roky ťaží verejnosť i hlavné mesto, sa bude konať o 10:00 hodine dopoludnia, čiže v čase, kedy je 99 % relevantnej verejnosti (vrátane mnohých poslancov a poslankýň) v práci. „To si naozaj primátor Nesrovnal robí z nás prvoaprílové žarty? Naozaj si myslí, že PKO už verejnosť nezaujíma? Komu je tá prezentácia vlastne určená?“ pýta sa Matej Vagač z občianskej iniciatívy Bratislava otvorene.

 

TS-BAO Dokedy budú developeri ničiť kultúrne a historické hodnoty?

            Nezmyselné tony betónu namiesto atraktívnej obnovy

 Bratislava 18. 8. 2015 (BAO)Iniciatíva Bratislava otvorene upozorňuje na nebezpečenstvo ďalšieho kultúrneho barbarstva na dunajskom nábreží z jednej „tvorivej dielne“ (River Park, Zuckermandel, PKO). Chce poukázať na to, že Henbury Development, s.r.o. (HD) opäť ničí kultúru a históriu Bratislavy, devastuje vytvorené hodnoty a verejný priestor. Nielenže chce zbúrať PKO, ktoré desaťročia slúžilo občanom, teraz chce zničiť aj tradičný balustrádový múrik na promenáde.

 

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Copyright © 2017 Bratislava Otvorene. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.