Bratislava Otvorene

  • Zväčšiť veľkosť písma
  • Predvolená veľkosť písma
  • Zmenšiť veľkosť písma
Dokumenty

TS-BAO Ďalšie búranie histórie Bratislavy_Bezručová

Kauza „Bezručka“

Ďalšie búranie histórie Bratislavy, ďalšie zlyhanie KPÚ

Bratislava 14. 10. 2016 (BAO) – Iniciatíva Bratislava otvorene pripravila stručný sumár kauzy bývalého objektu nemocnice a polikliniky Bezručová prezývanej „Bezručka“ tak, ako sa jej niekoľko rokov venovala a aktivizovala proti tomuto projektu, samozrejme v širšom občianskom zábere (životné prostredie, zeleň, doprava, ochrana pamiatky a pod.).

Príloha:
SúborVeľkosť súboru
Stiahnuť súbor (docomomo_tlacova sprava_program_bezrucova.pdf)docomomo_tlacova sprava_program_bezrucova.pdf593 Kb
Stiahnuť súbor (docomomo_vyzva_13102016.pdf)docomomo_vyzva_13102016.pdf399 Kb
 

TS-BAO Primátor Nesrovnal súhlasí s výrubom stromov na Kollárovom námestí

Rozhodnutia na magistráte sú v rozpore so strategickými dokumentmi

Bratislava, 26. 4. 2016 (BAO) – Občianski aktivisti a aktivistky združení v iniciatíve Bratislava otvorene (BAO) upozorňujú, že rozbehnutý buldozér, ktorý primátor naštartoval pri PKO (Park Korupcie a Oligarchov), prebehol cez Františkánske námestie a nezastavil sa ani pri parku na Kollárovom námestí. Tento krát padnú za obeť stromy a zeleň v prirodzenom prostredí parku, lebo musia ustúpiť podzemnej garáži. Následne tak budú musieť občania „relaxovať“ na streche garáže pri výduchoch a komínoch a exhalátoch, ktoré budú produkovať autá v garáži, ako aj pri hluku a prachu, ktoré prinesie 297 parkovacích miest v garáži.

Primátor Nesrovnal mal jedinečnú šancu zrevidovať záväzné stanovisko svojho predchodcu M. Ftáčnika, ktoré napadol Krajský prokurátor ako nezákonné. Bývalý primátor Ftáčnik protest ignoroval a preto ho krajský prokurátor podal na súd. Túto kauzu ukončil až Najvyšší súd SR „patovým“ rozhodnutím, že záväzné stanovisko nie je samostatne spôsobilým predmetom súdneho prieskumu zákonnosti.

 

TS_BAO Nové PKO: Park Korupcie a Oligarchie

Prekvapenie na behu Devín – Bratislava

Bratislava, 11. 4. 2016 (BAO) - 69. ročník najstaršieho cestného behu a zároveň najstaršieho atletického podujatia na Slovensku, behu Devín – Bratislava, priniesol prekvapenie: vznikol Park Korupcie a Oligarchie.

Na nábreží pred hlavným vchodom do areálu PKO počas celého behu stáli aktivisti a aktivistky iniciatívy Bratislava otvorene s rozvinutým 7-metrovým transparentom Park Korupcie a Oligarchie. Intenzívne povzbudzovali bežcov a bežkyne, medzi nimi aj svojich – Hanu Fábry a Mateja Vagača. Obaja bežali v tričku tradičných farieb Bratislavy, červenej a bielej, s nápisom PKO dole? IvoN dole! Rovnaké tričká mala oblečené aj skupina 6 povzbudzujúcich s transparentom.

 

TS-BAO_Beh Devín_Bratislava 2016

Protest pred bývalým PKO počas behu Devín - Bratislava

Bratislava, 6. 4. 2016 (BAO) – Iniciatíva Bratislava otvorene organizuje v nedeľu 10. 4. 2016 o 10:00 hod. symbolický protest pred vchodom do zbúraného PKO pri 69. ročníku behu Devín – Bratislava. Hlavná trasa behu vedie popred bývalé mestské budovy PKO, a tak si obyvatelia Bratislavy môžu pripomenúť toto zbytočné barbarstvo.

 

Toto ostalo z PKO /2016/.

Zodpovednosť padá na hlavu primátora Nesrovnala, ktorý „srovnal“ kultúrno-spoločenské priestory mesta bez dôvodu a primeranej náhrady. Taktiež sa našlo 28 poslancov a poslankýň, ktorí odhlasovali tento nekultúrny čin* napriek tomu, že väčšina obyvateľov Bratislavy bolo proti zbúraniu.

 

TS-BAO Krajský súd potvrdil nezákonnosť rozhodnutia o výrube stromov na Kollárovom námestí

Krajský súd potvrdil nezákonnosť rozhodnutia o výrube stromov na Kollárovom námestí

Bratislava, 16. 2. 2016 (BAO) – Občianski aktivisti a aktivistky združení v iniciatíve Bratislava otvorene (BAO) podali v roku 2014 žalobu na Krajský súd v Bratislave vo veci preskúmania zákonnosti rozhodnutia Okresného úradu vo veci výrubu stromov na Kollárovom námestí.

S radosťou konštatujú, že Krajský súd rozhodol tak, že zrušuje rozhodnutie Okresného úradu vo veci odvolania ako aj rozhodnutie MČ Staré mesto vo veci výrubu stromov a vracia na ďalšie, teda nové konanie.

V prípade Kollárovho námestia občianski aktivisti a aktivistky v BAO bojujú už od roku 2009 za zachovanie prirodzeného parku.

Príloha:
SúborVeľkosť súboru
Stiahnuť súbor (BAO_Kollarko_rozsudok_160216_TS_final.doc)BAO_Kollarko_rozsudok_160216_TS_final.doc277 Kb
Stiahnuť súbor (buk-ISA U.jpg)buk-ISA U.jpg136 Kb
 

TS-BAO Špinavá manipulácia: Nešlo vôbec o PKO

Primátor a poslanci schválili akúkoľvek výstavbu na nábreží

Bratislava, 15. 12. 2015 (BAO) – Iniciatíva Bratislava otvorene konštatuje, že až Dohoda o urovnaní všetkých vzájomných nárokov, práv a pohľadávok, súvisiacich s investičným projektom „Riverside City Bratislava“ – Nové PKO, schválená 10. 12. mestským zastupiteľstvom, ukázala pravú podstatu sporu o PKO.

47-stranová dohoda (v prílohe) bola poslancom doručená až ráno na začiatku rokovania zastupiteľstva. Poslanci, verejnosť a médiá teda nemali vôbec šancu seriózne sa s ňou oboznámiť, čo považujeme za úmysel. Predkladateľ – primátor Nesrovnal – si takýmto postupom zabezpečil možnosť manipulovať pri hlasovaní a aj v mediálnych vystúpeniach.

Príloha:
SúborVeľkosť súboru
Stiahnuť súbor (DOHODA_PKO_final.doc)DOHODA_PKO_final.doc294 Kb
Stiahnuť súbor (Zoznam_28_poslancov.doc)Zoznam_28_poslancov.doc30 Kb
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Copyright © 2017 Bratislava Otvorene. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.