spiare messaggi di un cellulare Disattivazione controllo parentale android Sms spia gratis link Spiare iphone jailbroken Jaki keylogger Spiare cellulare android app Programmi spia source Spia localizzazione iphone Spia telefono gratis Come spiare Come controllare Programma spia x iphone Spia per telefonino Whatsapp Registro chiamate whatsapp Qualcuno può Spiare un cellulare tramite imei Controllare sms click here Best keylogger software for xp Software spia per cellulari free download learn more here Keylogger software windows 10 Free iphone Controllo genitori tv click Cellulare spia iphone 5 article source Cellulare spia spy phone Come Keylogger para Us spy italy Leggere sms su web pocket 3 Programma controllo accessi pc Spy Software spia android whatsapp keylogger buat android programmi spia per pc gratis mobile tracker
 

Bratislava Otvorene

  • Zväčšiť veľkosť písma
  • Predvolená veľkosť písma
  • Zmenšiť veľkosť písma
Cvernovka Parickova

TS-BAO KOTP Kto zbúral najhodnotnejšiu industriálnu pamiatku Bratislavy?

 Pomenovanie zodpovedných za kultúrne barbarstvo -prvé výročie zničenia Cvernovky

 Bratislava, 17. 6. 2013 - Klub ochrany technických pamiatok (KOTP) a iniciatíva Bratislava otvorene (BAO) pri príležitosti prvého výročia zbúrania najhodnotnejších historických objektov komplexu bývalej Cvernovej továrne na Páričkovej ulici v Bratislave („Cvernovky“) pomenovávajú inštitúcie a osoby, ktoré nesú zodpovednosť za zánik tejto unikátnej technickej pamiatky.

 

Príloha:
SúborVeľkosť súboru
Stiahnuť súbor (Prilohy k TS 17.6.2013.doc)Prilohy k TS 17.6.2013.doc86 Kb
Posledná úprava Pondelok, 17 Jún 2013 10:03
 

Upozornenie Krajskej prokuratury k buraciemu povoleniu

Krajská prokuratúra vydala 1.6.2012 na podnet PhDr.Patrika Guldana upozornenie na nezákonnosť procesu

pri predlžovaní búracieho povolenia, a vyhlásila jeho neplatnosť.

Celé znenie upozornenia v prílohe.

Príloha:
SúborVeľkosť súboru
Stiahnuť súbor (Kraj_prpk-komplet.pdf)Kraj_prpk-komplet.pdf1261 Kb
 

Oznámenie starostovi Ružinova 21.6.2012

Vazeny pan starosta Pekár,

pred kratkym casom mi volal p. minister Kalinak. Podrobne sme sa rozpravali o probleme Cvernovky. Argumentoval vytrvalo tym, ze policia nemoze riesit problemy podla stavebneho zakona ci inych zakonov (s cim samozrejme suhlasim) a taktiez nema zakonnu kompetenciu vniknut na sukromny pozemok bez toho, aby nemala v rukach platne rozhodnutie prislusneho organu verejnej spravy - v tomto pripade o tom, ze buracie povolenie nie je platne. Podla neho na takyto policajny zakrok nestaci ani upozornenie prokuratora. Informoval ma aj o tom, ze policia s Vami v ostatnom case spolupracuje v snahe riesit situaciu, pricom tieto informacie komunikovala aj Vam.

 

TS-Otvorený list ministrovi vnútra Kaliňákovi

Búranie Cvernovky overilo „akčnosť“ polície, úradov a (ne)vymožiteľnosť práva

Bratislava, 21. 6. 2012 (BAO) – Občianski aktivisti a aktivistky iniciatívy Bratislava otvorene (BAO) už niekoľko dní alarmujú políciu, úrady a médiá vo veci nezákonného búrania historických objektov areálu Cvernovky, pri ktorom zároveň dochádza k uvoľňovaniu vysoko karcinogénneho azbestu do okolia, čo ohrozuje zdravie ľudí v širokom okolí. Už od začiatku víkendu občianskymi hliadkami, osobným nasadením a neúnavnou prácou suplujú výkonné orgány. Pritom v prvom rade verejnej správe by malo záležať na dodržiavaní zákonov, na bezpečnosti a zdraví ľudí a ochrane životného prostredia. Napriek tomu do dnešného dňa stavebník bezohľadne pokračuje v búraní. Arogantne dáva najavo, že ignoruje zákony SR a nariadenia úradov a naďalej ohrozuje verejné zdravie a životné prostredie (pozri tlačová správa BAO z 20. 6. 2012 – príl. 2).

 

TS-Azbest v bratislavských uliciach

Jeremy Cristau klame, Hamilton Group pokračuje v búraní Cvernovky

Bratislava, 20. 6. 2012 (BAO) - Včera večer, 19. 6., pokračovala spoločnosť Hamilton Group pod vedením Jeremyho Cristaua v búraní dvoch historických objektov areálu Cvernovky*1. Najprv úplne dokončila demoláciu kotolne (nazývanej aj zámočnícka dielňa) a ešte v neskorých večerných hodinách (okolo 21:30) vykonávala búracie práce na budove farbiarne. Ľudia v blízkosti to zistili podľa veľkého množstva prachu v ovzduší. Obe budovy mali na strechách nebezpečný eternit s obsahom azbestu, ktorého použitie je dnes už prísne zakázané.*2

Dialo sa tak hneď na druhý deň po tom, ako výkonný riaditeľ spoločnosti na pondelňajšom brífingu pred médiami (18. 6.) verejne prisľúbil, že nebude búrať, kým sa celá vec neprešetrí. „Pokiaľ si to potrebujú úrady ešte raz overiť, respektíve pokiaľ aktivisti chcú, aby si to úrady všetko ešte raz preverili, pokojne vyčkáme“, uviedol Jeremy Cristau deň pred novým búraním.

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Copyright © 2019 Bratislava Otvorene. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.