spiare messaggi di un cellulare Disattivazione controllo parentale android Sms spia gratis link Spiare iphone jailbroken Jaki keylogger Spiare cellulare android app Programmi spia source Spia localizzazione iphone Spia telefono gratis Come spiare Come controllare Programma spia x iphone Spia per telefonino Whatsapp Registro chiamate whatsapp Qualcuno può Spiare un cellulare tramite imei Controllare sms click here Best keylogger software for xp Software spia per cellulari free download learn more here Keylogger software windows 10 Free iphone Controllo genitori tv click Cellulare spia iphone 5 article source Cellulare spia spy phone Come Keylogger para Us spy italy Leggere sms su web pocket 3 Programma controllo accessi pc Spy Software spia android whatsapp keylogger buat android programmi spia per pc gratis mobile tracker
 

Bratislava Otvorene

  • Zväčšiť veľkosť písma
  • Predvolená veľkosť písma
  • Zmenšiť veľkosť písma
BAO
 

Kandidáti Bratislavy otvorene v komunálnych voľbách 2014

Kandidáti Bratislavy otvorene v komunálnych voľbách 2014

 Matej Vagač, Katka Šimončičová, Ivan Bútora a Soňa Párnická.
Priatelia, viete, že s občianskou iniciatívou Bratislava otvorene (BAO) sa už roky venujeme občianskym problémom, sledujeme a upozorňujeme na prešľapy samosprávnych a štátnych orgánov, a to v súvislosti so záchranou tradičných hodnôt mesta - zeleň, pamiatky, doprava, panoráma, verejný priestor, územné plánovanie, transparentnosť, verejná participácia a ďalšie.
Kauzy ako Fisherov dom, PKO, Dunajské nábreže, parkoviská pod Kollárovým námestím a pri Justičnom paláci hovoria samy za seba.

Avšak možnosti ako aktívne riešiť tieto problémy z pozície občana sú značne limitované. Preto sme sa rozhodli kandidovať v nadchádzajúcich komunálnych voľbách do zastupiteľstiev mestských častí a zastupiteľstva mesta Bratislavy. Veríme, že z pozície komunálnych poslancov budú naše aktivity pružnejšie a účinnejšie.

 

Ing. Matej Vagač, nezávislý aktivista Bratislava otvorene

Kandidujem do miestneho zastupiteľstva v Starom Meste vo volebnom obvode č. 3 (č. 9), do mestského zastupiteľstva vo volebnom obvode č. 1 – Staré Mesto (č. 39).

Táto stavba poškodila navždy historickú panorámu Bratislavy! Už od 2011 bojujeme proti tejto čiernej stavbe!

Ako angažovaný občan z iniciatívy Bratislava otvorene (BAO) sledujem čierne stavby, zachovanie zelene a parkov a prešľapy samosprávnych orgánov.

Kandidujem do staromestského aj do mestského zastupiteľstva.

Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.
www.vagac.estranky.sk
www.sm5.sk
www.bao.sk

 

Ing. Katarína Šimončičová, ochranárka, aktivistka iniciatívy Bratislava otvorene

Kandidujem do miestneho zastupiteľstva v Ružinove vo volebnom obvode č. 1 – Nivy (č. 16), do mestského zastupiteľstva vo volebnom obvode č. 3 – Ružinov (č. 45). 

Bývam v Ružinove na Dulovom námestí 4 od r. 1995. Nie som rodenou Bratislavčankou, ale väčšiu časť svojho života bývam v tomto meste a venujem mu skoro všetok svoj čas. Som ochranárkou, aktívnou občiankou, členkou iniciatívy Bratislava otvorene, OZ Nádej pre Sad Janka Kráľa, OZ Košická, členkou poradného orgánu starostu Ružinova D. Pekára, členkou komisie územného a strategického plánovania, životného prostredia a výstavby pri mestskom zastupiteľstve ako neposlanec – odborník.

Venujem sa predovšetkým ochrane zelene, najmä stromom, ročne absolvujem stovky výrubových konaní, kde sa snažím obhajovať verejný záujem nielen proti súkromným investorom, ale často aj proti verejnej správe. Mnohí ma preto volajú „strombudsmanka“.

Snažím sa o legislatívne zmeny v prospech zdravého životného prostredia, o systémové zmeny na úrovni mesta v starostlivosti o zeleň (napr. aby výruby stromov ako na Trenčianskej, bez informovania verejnosti vopred, neboli možné), v oblasti občianskej participácie (zapájanie občanov do spolurozhodovania mesta/mestskej časti, najmä pri príprave územných plánov a iných strategických dokumentov). Bojujem za to, aby sa v každom konaní dodržiavali zákony, aby verejná správa konala iba vo verejnom záujme. Možno si ma pamätáte z káuz: záchrana PKO, lesíka Krasovského, parčíka Belopotockého, verejných priestorov napr. na Kamennom námestí, parku na Kollárovom námestí, nábrežia Dunaja ako verejného priestoru, obnova Podhradia, boj proti Riverparku, búraniu Kablovky, Cvernovky, Gumonky, Steinu, proti podzemným garážam pod parkami, proti čiernym stavbám (ako Fischerov dom na Beblavého), proti megalomanskému projektu na Predstaničnom námestí, proti ťažbe dreva a poľovačkám v Mestských lesoch a z mnohých iných.

Mojím heslom je: Bratislava – mesto zelené a prívetivé, mesto bez bariér a bez stresu, mesto solidárne a tolerantné.
Som Biela vrana. Mám dcéru, syna, úžasnú rodinu. Mám lyže, bicykel, zmysel pre humor a nebojím sa.

Kandidujem do miestneho zastupiteľstva v Ružinove vo volebnom obvode č. 1 – Nivy (č. 16), do mestského zastupiteľstva vo volebnom obvode č. 3 – Ružinov (č. 45).

Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.
www.simoncicova.estranky.sk
www.bao.sk

 

Bc. Ivan Bútora, aktivista, vodič MHD

Kandidujem do miestneho zastupiteľstva v Starom Meste vo volebnom obvode č.4 pod (č.6 ),  do mestského zastupiteľstva vo volebnom obvode č. 1 – Staré Mesto (č. 8).

V komunálnych voľbách kandidujem za Staré Mesto do mestského zastupiteľstva a do miestneho zastupiteľstva vo volebnom obvode č. 4. Nie som členom žiadnej politickej strany.
Po absolvovaní štúdia na Princetonskej univerzite v USA som od roku 2006 zasvätil veľkú časť energie komunálnym občianskym aktivitám v oblasti dopravy, urbanizmu či pamiatkového dedičstva. Tomu som sa venoval aj ako spoluautor knihy Stratené mesto, kde som opísal, ako a prečo postavenie Mostu SNP zničilo časť starej Bratislavy.
Som členom občianskej iniciatívy Bratislava otvorene, ako aj iniciatívy Lepšia doprava, ktorá presadzuje udržateľné dopravné riešenia. S Lepšou dopravou sme posledné tri roky pracovali na návrhu na zlepšenie projektu električky na Starom moste a Štúrovej ulici, v snahe, aby pri tejto dopravnej stavbe vznikol atraktívny verejný priestor bez zbytočných bariér pre chodcov a s dobrým prístupom na zastávky MHD.

Od roku 2011 som pôsobil aj ako člen predstavenstva Dopravného podniku Bratislava. Napriek tlaku a nepriaznivým reakciám vedenia som verejne kritizoval súťaž na nákup nových trolejbusov, ktorá bola pripravená v prospech konkrétneho uchádzača majetkovo prepojeného na firmu J&T. Po medializácii a zásahu Európskej komisie musela Bratislava súťaž zopakovať s upravenými podmienkami.

V rámci DPB, ale aj ako člen komisie mesta pre verejnú dopravu aktívne spolupracujem pri príprave návrhov na preferenciu MHD (vyhradené jazdné pruhy, úprava cestnej svetelnej signalizácie). Viacerí ma poznáte aj ako vodiča trolejbusu. Túto prácu dodnes vykonávam s radosťou a vďaka nej poznám dopravné problémy Bratislavy priamo zo života a svojej praxe.

Ako poslanec by som sa prioritne chcel venovať týmto témam: podpora udržateľnej dopravy v meste (bezbariérové a atraktívne pešie trasy, preferencia MHD), koncepčná starostlivosť o verejné priestory (vypracovanie dizajnového manuálu verejných priestorov), obmedzenie vizuálneho smogu, participácia verejnosti na rozhodovaní samosprávy a odborné rozhodovanie o územnom plánovaní.

Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

 

Soňa Párnická, nezávislá aktivistka Bratislava otvorene

Kandidujem do miestneho zastupiteľstva v Starom Meste vo volebnom obvode č. 7  pod (č. 14).

Narodila som sa v Bratislave a v Starom Meste žijem vyše 45 rokov. Po skúsenostiach pri riešení káuz týkajúcich sa životného prostredia a zelene v Bratislave, som zistila, že možnosťou ako niečo ovplyvniť, je mať rozhodovací vplyv v zastupiteľstve. Som normálny človek bez záväzkov, ktoré by mi ako poslankyni mohli brániť, aby som sa mohla vyjadriť k čomukoľvek. Nie je mi ľahostajné čo sa deje s Bratislavou aj s jej neuveriteľnými hodnotami.
Ako ochranárka a občianska aktivistka iniciatívy Bratislava otvorene sa venujem ochrane zelene, poradným aktivitám pre občanov a kauzám, ktoré poškodzujú históriu mesta a životné prostredie a znehodnocujú kvalitu života obyvateľov.

Som spoluzakladateľka občianskeho združenia OI za zachovanie životného prostredia v Starom Meste, založeného v roku 1996 pre záchranu historického parku na Belopotockého ulici. Park sa nám po 18 rokoch podarilo tento rok na radosť občanov zachrániť. Chcela by som spolupracovať pri dokončení revitalizácie parku Belopotockého spolu so Starým Mestom a jeho obyvateľmi. Ďalšou z mojich priorít je od roku 2009 Iniciatíva za záchranu trhoviska na Žilinskej .

Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.
www.sonaparnicka.estranky.sk/
www.sm5.sk
www.bao.sk

 

 

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Copyright © 2019 Bratislava Otvorene. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.