spiare messaggi di un cellulare Disattivazione controllo parentale android Sms spia gratis link Spiare iphone jailbroken Jaki keylogger Spiare cellulare android app Programmi spia source Spia localizzazione iphone Spia telefono gratis Come spiare Come controllare Programma spia x iphone Spia per telefonino Whatsapp Registro chiamate whatsapp Qualcuno può Spiare un cellulare tramite imei Controllare sms click here Best keylogger software for xp Software spia per cellulari free download learn more here Keylogger software windows 10 Free iphone Controllo genitori tv click Cellulare spia iphone 5 article source Cellulare spia spy phone Come Keylogger para Us spy italy Leggere sms su web pocket 3 Programma controllo accessi pc Spy Software spia android whatsapp keylogger buat android programmi spia per pc gratis mobile tracker
 

Bratislava Otvorene

  • Zväčšiť veľkosť písma
  • Predvolená veľkosť písma
  • Zmenšiť veľkosť písma
Šafarikovo námestie

Územné konanie - BEZRUČKA

 Postup pre Oznámenie účasti v územnom konaní a poslanie pripomienok:

Tu je stručný postup, INŠTRUKCIA ako postupovať v prípade, že sa cítite ako občan dotknutý na svojich právach realizáciou tejto stavby a chcete byť účastníkom územného konania.

  1. Dňa 16.1.2014 bolo Stavebným úradom Mestskej časti Bratislava –Staré Mesto začaté nové územné konanie vo veci výstavby: Rekonštrukcia a nadstavba objektu Bezručova 3, Bratislava Staré Mestopod č. : 882/2530/2014/STA/KI – OZNP. Oznam si môžete prečítať v súbore : Oznam – verejná_vyhláška_14_026.pdf
  2. Prihlásiť sa ako účastník konania musíte písomne. Otvorte súbor: Oznámenie účasti.doc. Následne zmeňte v hlavičke svoje kontaktné údaje: meno a adresu. Následne uveďte aktuálny dátum a na konci svoje meno.
  3. Oznámenie vytlačte, podpíšte a doručte na stavebný úrad Bratislava – Staré Mesto. Môžete ho dať osobne do podateľne alebo listom doporučene na pošte. Pozor, nie neskôr ako 13.2.2014.
 

Petícia :Mega parkovanie pri Modrom kostolíku!

Pripravujú sa dva projekty podzemných garáží pre cca 600 vozidiel. Prvý predpokladá výrub časti stromov v parku na Šafárikovom námestí, druhý zaberie verejnú komunikáciu na Lomonosovovej.

Doprava v okolí neúmerne vzrastie tak, že v špičkovej hodine prejde na niektorých uliciach v priemere každých 10 sekúnd jedno auto! Narastie hluk, prach, splodiny a zníži sa bezpečnosť. Podzemnú garáž v parku na Šafárikovom námestí  presadzuje miestny úrad a starostka ako revitalizáciu parku. Podzemnú garáž na Lomonosovovej ulici zasa súkromný investor, ktorý pre svoj zisk likviduje verejný priestor, kvalitu života a bývania občanov.

 

Zničenie tejto krásnej štvrte a životného prostredia je NEPRÍPUSTNÉ!

Máte šancu vyjadriť svoj názor a ovplyvniť, ako bude vyzerať vaše okolie:

 Podpíšte petíciu!

Tu si môžete stiahnúť petičný hárok na vytlačenie. Pomôžte, prosím, šíriť túto petíciu! Vyplnenú petíciu zašlite kontaktnej osobe.

Elektronická petícia pre priamy podpis 

Alebo podpísať osobne v lekárni Santal na Dobrovičovej 10

Príloha:
SúborVeľkosť súboru
Stiahnuť súbor (peticia Modrý kostolík.pdf)peticia Modrý kostolík.pdf331 Kb
 

TS-BAO Mega parkovanie v strede Bratislavy

Neďaleko Modrého kostolíka sa chystá parkovanie pre cca 600 vozidiel

 Bratislava 30. 9. 2013 (BAO) – Iniciatíva Bratislava otvorene (BAO) upozorňuje na dva pripravované projekty podzemného parkovania v tichej a kompaktnej štvrti v okolí Modrého kostolíka. Mestská časť Bratislava – Staré Mesto zverejnila v roku 2012 zámer výstavby podzemnej garáže pre 316 vozidiel v parku na Šafárikovom námestí a súkromný investor, ktorý bude rekonštruovať komplex budov bývalej nemocnice na Bezručovej ulici, chystá zasa podzemnú garáž pre 279 vozidiel. BAO upozorňuje na najzávažnejšie problémy plánovanej výstavby podzemných parkovacích garáží v tejto štvrti:

 

 

TS-BAO Šafarikovo námestie-anketa

Manipulácia s anketou o Šafárikovom námestí
Garáž pre 300 áut = revitalizácia parku?!

Bratislava, 25. 2. 2013 (BAO) – Občianski aktivisti a aktivistky združení v iniciatíve Bratislava otvorene (BAO) upozorňujú, že Mestská časť Staré Mesto zverejnila na webe anketu o Šafárikovom námestí, ktorá nespĺňa zaužívané štandardy objektívneho zisťovania verejnej mienky. Vyznieva tak, akoby staromestská samospráva nemala záujem o objektívny názor verejnosti, ale o vytvorenie nástroja na manipuláciu s verejnou mienkou, ktorý prinesie očakávaný výsledok.

Zarážajúce je, že samospráva nedemokraticky využíva internetovú stránku na presadzovanie jednostranného názoru, hoci obecná stránka by pri takýchto zložitých témach mala vytvárať priestor pre rôzne názory verejnosti. Takáto anketa vôbec nerobí samospráve a pani starostke dobré meno. Ak by mala skutočný záujem o seriózne zistenie verejnej mienky, tak by poskytla objektívne informácie, t. j. rovnocenne prezentovala argumenty za a proti. Hlasujúci by sa s nimi najprv oboznámili a až následne hlasovali.

 

List M.Vagača starostke k stretnutiu s obč. aktivistami

 Pre vysvetlenie niektorých neopodstatnených obvinení aktivistov BAO,

posielam text, ktorý som poslal ešte v nedeľu 25.11.2012 p.starostke.

Zúčastnil som sa stretnutia ku garážam na Šafárikovom nám. - konkrétne 22.11.2012 od cca 18:30 - 19:30 v kancelárii starostky. Boli sme tam 4, za BAO som bol len ja. 

Cieľom stretnutia malo byť navrhnutie istých participatívnych procesov, ktoré by mali zapojiť občanov do obnovy Šafárikovom nám., nie posudzovanie a vyjadrovanie sa k návrhu. S týmto vedomím sme všetci 4 na toto stretnutie išli, aj zloženie osôb bolo orientované týmto smerom - všetko osoby, ktoré majú skúsenosti s tvorbou verejných priestorov, zapájania občanov do procesov a pod.

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Copyright © 2019 Bratislava Otvorene. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.